Šķiet, ja attiecībās nav neuzticības nodevības, tad uzticēšanās nav apdraudēta. Taču tā uzskatīt ir kļūdaini, jo ir daudz vairāk lietu divu cilvēku attiecībās, kas patiesībā var ļoti sagraut savstarpējo uzticību. Un daži no šiem faktoriem ir sastopami itin bieži.
Ko vispār attiecībās nozīmē uzticēšanās? Tas ir būtisks elements, kas palīdz izveidot stabilas, ilgtermiņa attiecība starp diviem cilvēkiem. Tas ir emocionāls un psiholoģisks stāvoklis, kad cilvēki zina, ka var paļauties uz savu partneri, viņa vārdiem, darbiem un nodomiem, un uzticas viņam gan emocionāli, gan praktiski.
Uzticība attiecībās ietver vairākus svarīgus nosacījumus:
Atklātība un godīgums: Abi partneri dalās savos personiskajos jautājumos, izsakot savas vēlmes, arī šaubas, cerības un sapņus. Godīgums un atklātība veicina uzticēšanos.
Konfidencialitāte: Uzticība ietver arī to, ka abas puses respektē viens otra privātumu un uztur konfidencialitāti par personiskiem jautājumiem un informāciju, ar ko dalās tikai savā starpā.
Saskaņotība starp vārdiem un darbiem: Uzticībā ir svarīgi, lai partnera vārdi atbilstu viņa darbiem un rīcībai. Ja partneris nepilda solītos solījumus vai regulāri nenoņem atbildību par savu rīcību, tas var novest pie uzticības sagraušanas.
Izpildi šo testu!
Empātija un atbalsts: Uzticībai ir nepieciešams arī emociju un morālā atbalsta elements. Partneri izrāda savu uzticību, izrādot empātiju, sapratni un izlīdzinoties citu vajadzībām un emocijām.
Uzticamība: Uzticībai ir jābūt ilgstošai un stabilai. Tas nozīmē, ka abi partneri ir uzticami un var paļauties viens uz otru visās dzīves situācijās – gan labās, gan sliktās.
Uzticība attiecībās ir ilgstoša saikne, kas rodas no savstarpējās sapratnes, atbalsta un cieņas. Tas veido pamatu veselīgām un ilgstošām attiecībām, kas palīdz partneriem augt kopā un pārvarēt dzīves grūtības kopā.
Bet kādi tad ir šie ikdienā sastopamie 8 faktori, kas grauj uzticēšanos?
Raksta turpinājumu lasi nākošajā lapā: